İnternette çiçek fiyatları çok garip

İnternette web site kurup çiçek satışından bahseden bir firma, istanbul’da her yerde (lüks çiçekçi dükkanlarında bile) 15 – 20 liraya satılan küçük süs bitkilerini 80 – 90 hatta 100 liraya satıyor! Normalde 50 TL veya daha fazla edenleri kaça sattıklarını da varın siz düşünün.

Başka bir firmanın web sitesinde daha tuhaf fiyatlar gördüm. Geçtiğimiz haziran ayında istanbul’un göbeğinde küçük bir fidanlıktan toptan değil perakende fiyattan 7 liraya aldığım küçük krotonun biraz daha küçüğünü yaldızlayıp kurdeleleyip 60 lira fiyat koymuşlar!!

Henüz minicik fidan kroton 60 lira ise, 7 liraya Koçtaş’tan üç ay önce aldığım küçük dracaena marginata için herhalde 100 lira isterler.

Yukardaki satırı yazdıktan sonra onu da gördüm: Benim aldığım gibi küçük olduğu çok iyi belli olan aynı dracaena marginata’ya 60 lira istiyorlar. :)

O fiyatlara posta, kurye vb. masraflar dâhil değil. Bir de gönderim masrafı için yüksek bir meblağ ödeyeceksiniz.

Bulunmayan türler olsa neyse. Ama Eminönü çiçek pazarında, Koçtaş’ta, Bauhaus’ta  ve daha birçok yerde o bitkiler en çok satılan bitkiler. Allah bilir sipariş geldikçe bu adını saydığım yerlerden perakende fiyatına tek tek alıp süslü kağıtlarla ambajlayarak bilgisiz insanlara onbeş – yirmi misli pahalıya satıyorlardır.

rss
Tarih: 06 12 2010
Üst kategori: Haberler
Alt kategori:

Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.